קידום אתר בעזרת חווית משתמש טובה

קידום אתר לפני מספר שנים

אם נחזור כמה שנים אחורה, הדבר שהיה גורם לאתר לטפס ולהגיע לעמוד הראשון בגוגל היו קישורים שבאים מכל מיני אתרים.

לקישורים הנכנסים הייתה השפעה חזקה על קידום האתר וככל שמספר הקישורים היה גבוה יותר כך היה סיכוי שהאתר יגיע יותר מהר לעמודים ראשונים.

עם הזמן גוגל החכימה והבינה שמתחילה להיווצר כאן סוג של בעיה, אתר היה מגיע לעמודים ראשונים בעזרת קישורים נכנסים גם אם לא ממש היה תורם לגולש.

קידום אתרים היום (שנת 2019)

גוגל לא מוגדר כמנוע החיפוש מספר 1 בעולם סתם, גוגל הוא מנוע החיפוש הטוב בעולם כי ברגע שאנחנו מחפשים משהו, אנחנו נמצא אותו שם תוך פחות משנייה.

תוכלו לעשות אחר כך ניסיון ולחפש משהו בגוגל, תוך פחות משנייה תקבלו מספר תוצאות שיענו לכם על החיפוש ואתם תשימו לב שהאתר שתיכנסו יהיה יפה ונוח לשימוש.

אתרים שמקודמים בדפים ראשונים בגוגל הם אתרים עם תוכן רלוונטי לנושא החיפוש שלכם בנוסף לאתר שבנוי נכון ומעניק חווית משתמש טובה.

מהי חווית משתמש טובה באתר?

בואו נגיד ככה, במידה וחיפשתם חברה שתשפץ לכם את הבית ומצאתם חברה שעושה את זה אז זה השלב הראשון בחווית המשתמש.

דבר נוסף שמאפיין חווית משתמש טובה באתר הוא נוחות הגלישה וקריאת התוכן הרלוונטי וביצוע פעולות בקלות כמו חיוג או השארת פרטים במקומות רלוונטיים.

בגוגל יודעים שהגעתם לאתר עם חווית משתמש טובה, אם טוב לכם באתר אתם נמצאים בו יותר זמן ומבצעים יותר פעולות וזה מה שיגרום לאתר להתקדם ולהגיע לעמודים ראשונים.

איך יוצרים אתר נוח עם חווית גלישה טובה?

כבעלי אתרים נרצה שגולש ישאר כמה שיותר זמן באתר שלנו ויבצע שם פעולות כמו מעבר בין עמודים, זמן שהיה ארוך וכמובן בסופו של דבר פעולה שתגרום לנו גם להרוויח.

אז קודם כל נצטרך להשקיע בתוכן מעניין ורלוונטי לחיפוש הגולש, לאחר מכן נדאג שמבנה האתר יהיה כייפי ונוח לשימוש ואת זה נוכל לעשות בעזרת כמה דברים:

פסקאות קצרות וקולעות

אחד מהדברים הכי מעיקים זה להגיע לאתר עם מלא מלא תוכן בלי שום שבירה על ידי תמונה או שינוי של גדלי הטקסט ואפילו צבע הטקסט.

מומלץ ליצור פסקאות קצרות וקולעות, במידה ויש פסקאות ארוכות חובה לבצע שבירת טקסט על ידי תמונה רלוונטית לנושא העמוד ובנוסף מומלץ לשנות צבעים או גדלים של הטקסט.

מבנה עמוד נוח ולא רחב

דבר נוסף שיכול להקשות על הגולש הוא רוחב האתר, במידה והאתר רחב מידי ויש לנו מידע שמועבר על ידי תוכן זה עלול להיות בעייתי.

נסו לדמיין את עצמכם יושבים בשורה ראשונה בקולנוע, אחרי כמה דקות שתקראו את התרגום הראש שלכם יתחיל לכאוב ולכן מומלץ ליצור מבנה עמוד נוח ולא רחב מידי.

כפתורי קריאה לפעולה

אחד מהדברים הכי חשובים שיכולים ליצור חווית משתמש טובה באתר הוא או הם בעצם כפתורי קריאה לפעולה באתר.

חשוב ליצור מצב נוח לגולש שירצה ליצור אתכם קשר ולא לסבך אותו יותר מידי ואת זה ניתן לעשות בעזרת כפתורים שפזורים בצורה חכמה באתר שמובילים בסופו של דבר ליצירת קשר.

בניית אתרים לעסקים

בניית אתרים לעסקים שרוצים להתחיל ולצבור לקוחות חדשים בכל חודש – יש לא מעט לקוחות שמחפשים את העסק שלך בגוגל – לא חבל? מוזמנים להשאיר לי פרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!