קידום אתר בגוגל הכרחי לכל עסק!

כיום בעלי מקצוע ועסקים שונים מבינים שחלק בלתי נפרד מהשיווק והפרסום שלהם חייב להתבצע גם בתחום האינטרנט והיום גם אם יש להם אתר אינטרנט זה לא ממש מספיק.

ישנם בעלי מקצוע שכברירת מחדל פונים לחברת קידום אתרים מקצועית ומנגד יש את בעלי העסקים שמנסים לעשות זאת בכוחות עצמם אז לפני שאתם מתחילים בואו ננסה להבין…

מהו קידום אתרים בעצם?

התשובה פשוטה מאד – קידום אתר היא היכולת לקחת אתר כלשהו ולגרום לו להגיע לעמוד הראשון בגוגל בביטויים תחרותיים יותר או פחות זה כבר לא ממש משנה.

התשובה אמנם פשוטה אך הדרך לבצע זאת לא ממש פשוטה ולעיתים יכולה להיות מייגעת, לעיתים יחלפו מספר חודשים מרגע תחילת קידום האתר ועד להופעה שלו במנועי חיפוש בדירוגים טובים.

קידום אתרים

אז איך מתחילים לקדם אתר?

חשוב לציין שאין זה משנה אם מקדם אתרים קיבל לידיו אתר שכבר בנוי או אתר עתידי שאמור להיבנות, רוב עבודת הקידום זהה, באתר חדש אותו מקדם יבנה את האתר לפי חוקי הקידום המוכרים ובאתר חדש יצטרך המקדם לבצע התאמות כי האתר כבר חי ונושם.

חשוב לציין כי לא כל מקדמי האתרים עוסקים גם בבנייה של האתר בפועל לכן יתכנו מקרים בהם עבודת המקדם תהיה בשילוב עם אנשי תכנות או חברות בניית אתרים.

קידום אתרים הוא תהליך שדורש מחשבה עמוקה ובניית אסטרטגיה נכונה תוך שימוש בכמה פרמטרים שחייבים לבדוק:

תחרות באותו תחום שבו עוסק האתר 

לצורך העניין אם מקדם אתרים קיבל לידיו אתר העוסק בעבודות אינסטלציה, סביר להניח שתהליך הקידום יכלול עבודה מרובה יותר מסיבה אחת פשוטה, במנועי חיפוש קיימים לא מעט אינסטלטורים המעניקים שירות.

במידה וקיבלתם תחום שהוא פחות תחרותי, יהיה ניתן לקדם את האתר בפחות זמן עם עבודה מועטה לעומת אתר תחרותי אך בכל שלב צריכה להתבצע עבודה מקצועית.

כמות המתחרים הקיימים באותו רגע נתון

קידום אתר מושפע מאד מכמות המתחרים שיש באותו תחום. אם תקדמו תחום מאד חזק אבל במנועי החיפוש קיימים רק שני עסקים שמעניקים את אותו השרות, סביר להניח שהאתר יתברג די מהר לעמוד הראשון ויהיה השלישי באותו נושא.

במידה ובתחום שלכם יש לא מעט מתחרים, סביר להניח שיהיה קצת יותר מסובך לקדם את האתר ויקח זמן רב עד שהוא יתברג למיקומים גבוהים במנועי החיפוש השונים.

בכל אופן, תחום קידום אתרים דורש ידע מקיף וניסיון רב, זהו תחום שדורש מהמקדם להפעיל מחשבה נכונה ובניית אסטרטגיה נכונה על מנת לגרום לאותו אתר להגיע לעמודים ראשונים וחשוב מכך – גם להישאר בעמודים הראשונים לאורך טווח!

סגירת תפריט